Oktatás
Felelős állattartás
Rendelőnkben fontosnak tartjuk a jövő generáció nevelésében való részvételt. Hazánkban minden korosztályban nagy szükség van az állatvédelem fontosságának, a felelős állattartásnak a megismertetésére, megértésére.
Állatorvosi munkánkkal csak akkor tudunk segíteni a beteg állatokon, ha a felelős állattartó fontosnak tartja az állat szakemberrel történő gyógyíttatását. Az állatvédelmi törvény előírja a „jó gazda gondosságát” az állattartó részére, azonban ennek módját meg kell tanítanunk gyermekeinknek.
Gyermekek oktatása
A rendelőnkben rendszeresen tartott gyermekfoglalkozásokon a gyerekek játékos keretek között bepillantást nyerhetnek az állatorvosi munkába és élményszerűen tanulják meg, hogy az állatok érezni, szenvedni, örülni képes élőlények, akiknek szükség esetén segítséget kell nyújtanunk.
A foglalkozásokon különféle kedvencként tartott állatfajokat mutatunk be (például vízi vagy szárazföldi teknősöket), felhívva figyelmüket a megfelelő tartási körülmények biztosításának fontosságára. Közösen átvizsgálunk kutyát, macskát, a gyerekek fonendoszkóppal meghallgathatják az állatok szívverését, video-otoszkópunk segítségével bepillanthatnak a hallójáratba. Csontvázakon bemutatjuk a kutya, macska testfelépítését, fogazatát. Mikroszkóp segítségével közösen tanulmányozzuk a problémát okozó bolhát, kullancsot vagy toklászt.
Gimnazisták oktatása
Munkánkat nagyban segítik a hozzánk rendszeresen látogató gimnazisták, akik állatorvosnak készülnek vagy csak egyszerűen szívesen töltik szabadidejüket állatokkal dolgozva. Az egyes állatfajok helyes rögzítése, a velük való bánásmód elsajátítására is lehetőségük nyílik, ami az állatorvosi rendelőben gyakran félő, a vizsgálatokat kerülni akaró állatokon nem is olyan könnyű feladat.
Állatorvostan hallgatók oktatása
A Klapka Állategészségügyi Központ részt vesz a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának oktatási programjában, amelynek keretében a hallgatók gyakorlati ismereteket szerezhetnek a gyógyító munkában.
Részt vesznek a kórelőzmény felvételben, az állat fizikális vizsgálatában és elsajátítják a rutin vizsgálati, kezelési módszereket, mint a vérvétel, vénakanül behelyezés, kötözés, valamint rutint szereznek az egyes műszeres vizsgálatok (például röntgen vizsgálat, ultrahang vizsgálat) kivitelezésében. A hallgatók a sebészeti ellátás műtéti beavatkozásait megtekinthetik.
Ezúton kérjük megértésüket és együttműködésüket az állatorvostan hallgatók oktatása érdekében.