Milyen kiegészítő vizsgálatok fontosak cukorbeteg állatoknál és miért?
A diabétesz diagnózist egy alapos kórelőzmény felvétel, és fizikális vizsgálat, és vérvizsgálat alapján mondható ki, ez utóbbinak tartalmaznia kell fruktózamin paramétert.
A cukorbetegség előfordulása kutyákban és macskákban
A diabétesz gyakori megbetegedés kutyában és macskában. Ahogy emberben, úgy a diabétesz háziállatainkban is egy inzulin kiválasztás csökkenésével, vagy különböző okokból romló inzulinhasznosulással és következményesen magas vércukorszinttel járó megbetegedés.
A diabétesz tünetei kutyában és macskában
A cukorbetegség diagnózisa
Ha az előzőekben olvasható tünetek némelyikének megléte alapján az állatunk cukorbetegségre gyanús, akkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz.
Újdonságok a kutya-macska diabétesz kezelésében
A diabetológia sok más tudományágon belül is folyamatos fejlődésben van. A szakmai irányelvek változását, újabb terápiás lehetőségeket folyamatosan nyomonkövetve szeretnénk kutyák és macskák számára egyedre szabott ellátást biztosítani.
A diabétesz kezelése
A diabétesz kezelés kutyák és macskák esetén minden esetben a páciens, a gazdi, és a kezelő állatorvos folytonos kiegyenlített csapatmunkáján, együttműködésén múlik.
Inzulinrezisztencia állatokban
Az inzulinrezisztencia mint betegség, és mint állapot is értelmezhető. A kettő közötti különbséget az időtartam adja. Mint állapot fennállhat gyulladással járó megbetegedésben-mint betegség pedig pl. súlyos fokú elhízás esetén, éppúgy állatban, ahogy emberben is.
Mit jelent a cukorbeteg kutyák és macskák tartós gondozása?
A tartós gondozás esetünkben azt jelenti, hogy a diagnózis, a kiegészítő vizsgálatok, a megfelelő és egyedre szabott terápia beállítása után sem engedjük el a beteg és gazdája “kezét”.